Author Topic: Είμαι ελεύθερη!!!  (Read 4292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KAT

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Είμαι ελεύθερη!!!
« on: March 10, 2009, 08:25:45 PM »
Θανάση καλησπέρα!
Στέλνω αυτό το μήνυμα για να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σου και να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί έκανες τη διακοπή του καπνίσματος παιχνιδάκι! (Στη φίλη μου που μου πρότινε το βιβλίο το έχω πει ήδη  :D )
'Ολα ξεκίνησαν ένα βράδυ που συναντώντας έναν γνωστό, ζήλεψα,  γιατί είχε κόψει το κάπνισμα περίπου ένα μήνα.  Αναρωτήθηκα γιατί όχι και εγώ, ζήτησα τη συμβουλή της φίλης μου που μου είχε μιλήσει παλιότερα για το βιβλίο σου και αυτό ήταν! 3 μέρες δυσκολευτηκα να διώξω το διαβολάκι της νικοτίνης αλλά ήμουν αποφασισμένη αφού ο χρόνος ήταν με το μέρος μου!
Τώρα, μετά από ένα μήνα και κάτι είμαι πολύ καλύτερα, ελεύθερη και δυνατή. Και όταν με ρωτούν: "Πώς και το έκοψες? " απαντώ: "Δεν ΄βρίσκω κανένα λόγο να καπνίζω και χιλιάδες να ΜΗΝ καπνίζω"
Για το μοναδικό πράγμα που στεναχωριέμαι είναι πως είχα παγιδευτεί τόσα χρόνια (12) χωρίς καν να προσπαθήσω να το κόψω, φοβούμενη την αποτυχία.
Μια φίλη, με ρώτησε αν με πειράζει που καπνίζει μπροστά μου, μήπως ζηλέψω και μου φάνηκε τόσο αστείο! Της είπα πως δεν έχω τίποτα να ζηλέψω εφόσον η απόφαση μου είναι συνειδητή. Η αλήθεια είναι πως όχι απλά δεν ζηλεύω τους καπνιστές αλλά τους λυπάμαι γιατί δεν έχουν καταλάβει οτι ζουν μές το ψέμα.  Όσο μπορώ προσπαθώ να διαδίδω την αλήθεια αλλά αν ο άλλος δεν έχει διάθεση να ακούσει, είναι δύσκολο να του μιλήσεις.
Συγνώμη αν σε κούρασα.

Ευχαριστώ και πάλι,
Κ



Offline motochris

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
.
« Reply #1 on: March 12, 2009, 09:17:48 AM »
Συγχαρητήρια !!!
 =yes!=

Χ_
4+ χρόνια "καθαρός" !!!

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #2 on: March 14, 2009, 04:37:58 PM »
Κατερίνα είναι πολύ ευχάριστα όσα μας είπες!
Αντιλαμβάνομαι τη χαρά του να ξανακερδίζεις τη ζωή σου. Μη στεναχωριέσαι για τα 12 χρόνια. Έτσι είναι η ζωή. Όλοι έχουμε κάνει άπειρα λάθη, το θέμα είναι τι κάνουμε από εδώ και μπρος.

Quote
Δεν βρίσκω κανένα λόγο να καπνίζω και χιλιάδες να ΜΗΝ καπνίζω
:victory: 
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline Marina

  • έμπειρος σχολιαστής
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #3 on: March 18, 2009, 08:35:07 AM »
=yes!=  =yes!=  =yes!=  =thumb=  =thumb=  =thumb=  =thumb=
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...