Author Topic: παραγγελία στην evitamins.com & την iherb παρά τα capital control!  (Read 46885 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
οχι κατευθειαν με την καρτα αγορα!

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
Εκλεισα 6 εβδομαδες που περιμενω την παραγγελια μου απο iherb σκεφτομαι να ζητησω τα χρηματα μου πισω εχει συμβει σε κανεναν αλλων αυτο ανοιχτος σε συμβουλες ειμαι;

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Quote
Εκλεισα 6 εβδομαδες που περιμενω την παραγγελια μου απο iherb σκεφτομαι να ζητησω τα χρηματα μου πισω εχει συμβει σε κανεναν αλλων αυτο ανοιχτος σε συμβουλες ειμαι;
Κάνε ένα τηλέφωνο στο τοπικό ταχυδρομείο μήπως έχει παρκάρει το δέμα εκεί (πχ. ήρθαν και δε σε βρήκαν) και αν δεν είναι εκεί στείλε μέιλ, θα σου απαντήσουν. Το πιο πιθανό είναι να σου πουν να περιμένεις κι άλλο. Μου είχε συμβεί κάτι ανάλογο, του στέλνω, μου λένε "περίμενε λίγο ακόμα" και τελικά με μεγάλη αργοπορία το δέμα ήρθε! (μετά από 2 μήνες αν θυμάμαι καλά).
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Καλημέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα. Peter28 δεν είσαι ο μόνος! Τα ίδια και εγώ. 3 παραγγελίες από iherb και ακόμη δεν έχει έρθει τίποτα. Κάτι παίζει με τα ΕΛΤΑ/ τελωνείο αύτη τη περίοδο ή μου φαίνεται; Δεν μου έχει ξανατύχει να περιμένω τόσο. Από το site μου στέλνουν μέχρι και τα emails για να κάνω review τα πράγματα που πήρα....!!!

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
Ευχαριστω Θαναση ειναι λιγο παρηγορω αυτο που λες, πηγα στο ταχυδρομειο ψαξαμε τα παντα μαζι με τον ταχυδρομο μου δεν υπαρχει τπτ!
netwatcher ποσες εβδομαδες περιμενεις εσυ; συνηθως ποσο καιρο περιμενεις για 1 παραγγελια;

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Από netrition.com το είχαν φτάσει και στις 3 εβδομάδες. Η 1η που έκανα από iherb πήρε περίπου 1μήνα και κάτι αλλά έκανα την 2η 14/06 και δεν έχει έρθει. Μιλησα με το support και γι' αυτή τη φορά (ως ένδειξη καλής θέλησης) μου έκαναν Full refund. Το πρόβλημα μου είναι ότι οι επόμενες 2, αν έχουν χαθεί και αυτές τότε refund δεν μπορεί να γίνει εκτός και αν τα δέματα φτάσουν ξανά πίσω στην iherb. Βιάστηκα να κάνω τις επόμενες 2 (πριν παραλάβω) και τώρα είμαι σ' αναμμένα κάρβουνα!

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
netwatcher εχουμε πολλα κοινα δυστυχως :) η 1η που εκανα ηταν 14/6 και δεν μου εχει ερθει ακομη εστειλα email και μου απαντησαν με τον ιδιο τροπο οπως εσενα θα μου κανουν full refund μονο για αυτη την φορα το θεωρουν lost αλλα 2η δεν εχει αν δεν επιστρεφεται πισω το πακετο σε αυτους!Το προβλημα ειναι οτι εγω στης 22/6 εκανα και 2η παραγγελια και αυτη επισης δεν εχει ερθει και οπως καταλαβα refund δεν θα εχει. Να σε ρωτησω απο netrition που σου ηρθε ηταν με απλο ταχυδρομειο η με αλλο τροπο; Εγω πλεον το σκεφτομαι πολυ αν ξαναπαραγγειλω με απλο ταχυδρομειο εχω ξενερωσει εντελως!Παντως επειδη συμπιπτουν οι παραγγελιες μας ημερολογιακα κατι προφανως εχει γινει στο αεροδρομειο και οχι στα ταχυδρομεια μας εγω εψαξα τα παντα με τον ταχυδρομο μου στην Πατρα ηταν εξυπηρετικος.

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Πω ρε μαν! 14/06, 24/06 και 29/06 είμαι εγώ!

Εγώ πάρα το όλο θέμα θεωρώ ότι κάποια στιγμή μπορεί και να παραλάβουμε! Με netrition ήμουν πάντα πολύ ευχαριστημένος! Τα μεταφορικά με χάλασαν(ειδικά αν έπαιρνες λίγα πράγματα) από ένα σημείο και μετά και επέλεξα iherb για πιο φθηνά. Και από netrition έρχονται μέσω ΕΛΤΑ αλλά με κάποια δική τους πατέντα που δεν κατάλαβα ποτέ περνάνε από Γερμανία και φτάνοντας Ελλάδα είναι σαν να έχουν έρθει από Ευρώπη και όχι από Αμερική οπότε και δεν μένουν τελωνείο ουτε για έλεγχο!

Πάντα βέβαια έβαζα να σημειώνουν το δέμα ως δώρο και με συνολικό κόστος περιεχομένου μικρότερο των 30$. Κάτι που ξέχασα να κάνω στις παραγγελίες από iherb!

Μην κάνεις το λάθος και παραγγείλεις με DHL κανονική ή άλλο courier από εξωτερικό! Το δέμα θα πάει συστημένο στο τελωνείο και εκεί θα μπλέξεις με ένα γολγοθά που δεν φαντάζεσαι!

Λίγη υπομονή συνιστώ. Μέχρι Σεπτέμβρη κάτι θα έχει γίνει! :-P.
Όπως και να χει Πέτρο με την οποία εξέλιξη θα ενημερώσω εδώ!


Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
Oντως δεν ειναι καλα νεα πιο πολυ για μικρες παραγγελιες!Μπορει και γι'αυτο το λογο να εχουν καθυστερησει οι παραγγελιες τι να πω.Ετσι οπως το βλεπω θα δοκιμασω netrition και ας εχει λιγα μεταφορικα παραπανω και αλλη μια επιλογη ειναι το amazon.co.uk που δεν υπαρχει τελωνειο οπως επισης αλλα δεν εχω εμπειρια το bodykind.com ειναι λιγο πιο ακριβω απο iherb αλλα δεν εχουμε τελωνειο.Ευχαριστω για τα tips netwatcher συνεχιζεται...:-)