Author Topic: κακή ποιότητα ύπνου  (Read 5102 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline thanos1994

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Gender: Male
κακή ποιότητα ύπνου
« on: December 09, 2016, 04:43:19 PM »
Καλησπέρα σας!
ονομάζομε Θάνος είμαι 22 ετών από τα 17 μου έχω ένα θέμα με τον ύπνο όμως ξεπεράστηκε όταν πήγα στον στρατό που από την υπερβολική κούραση κοιμόμουν και όρθιος στην κυριολεξια!!
λίγο μετά τον στρατό ξανά γύρισε αυτό το πρόβλημα λίγο χειρότερα... εδώ και 3 χρόνια σχεδόν έχω το πρόβλημα έναρξης ύπνου άλλα σε χαμηλότερο βαθμό ναι μεν κοιμάμαι πολλές ώρες 8-9 άλλα ξυπνάω ενδιάμεσα 2 με 3 φορές με αποτέλεσμα να μην ολοκληρώνετε ο ύπνος μου και ακόμα χειρότερε κοιμάμαι τις προινες ώρες σπάνια να κοιμηθώ βράδυ και να σηκωθώ κατά τις 10 ας πούμε
κοιμάμαι 4 η 5ηωρα το προι ξυπνάω κατα τις 9-10 ξανά κοιμάμαι άμεσος έως 12 - 1 το μεσημέρι και μετά άντε να ξεκλέψω καμιά ώρα ακόμα στο χουζούρεμα έτσι και αλλιώς η δουλιά μου είναι απογευμα!!
μπορώ να πάθω κάτι σοβαρό από αυτήν την κακή ποιότητα ύπνου? έχω προσπαθήσει να κοιμάμαι νωρίτερα άλλα το έχει η κούτρα μου φαίνεται
είμαι μικρός και δεν θέλω να καταλήξω σε φάρμακα πείτε μου την γνώμη σας αν θέλετε :)
(υστερογραφο... εχω δοκιμασει ολα τα γιατροσοφια τυπου βαλεριανα διαβασμα βιβλιου κτλ )



Offline FotisDim

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Gender: Male
Re: κακή ποιότητα ύπνου
« Reply #1 on: September 26, 2017, 07:33:47 PM »
Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα,...