Author Topic: ΒΙΒΛΙΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ - σχολιάστε / ρωτήστε ό,τι θέλετε από Γλυκό Ένστικτο  (Read 15885 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Quote
Καλημέρα και συγχαρητήρια για το βιβλίο "γλυκό ένστικτο"! Θα ήθελα να ρωτήσω πότε περίπου θα είναι έτοιμα τα λινκς που αναφέρει το βιβλίο.
όπως το είπες Αλεξάνδρα, θέλουν αρκετή δουλειά για να ετοιμαστούν.. :)

Σε λίγες μέρες θα δημοσιεύσω τη λίστα των λινκ εδώ στο φόρουμ και βέβαια θα κάνω και ανακατεύθυνση έτσι ώστε η διεύθυνση skeftomai.gr/links (που αναφέρω στο βιβλίο) να οδηγεί απ' ευθείας σε αυτή τη δημοσίευση.

Στην αρχή θα είναι ενεργά κάποια μόνο από τα λινκς που έχω ήδη έτοιμα, και σταδιακά, ως το τέλος του καλοκαιριού, ευελπιστώ να είναι όλα ενεργά κ έτοιμα.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline trapezitis

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 0
Γεια σου Θανάση.

Συγχαρητήρια για τη δουλειά σου μέχρι σήμερα. Το βιβλίο για το κάπνισμα είναι για μένα ΒΙΒΛΟΣ τοποθετημένο σε περίοπτη θέση στη βιβλιοθήκη μου. Πάνε 4 μισή χρόνια χωρίς αυτή τη βρωμιά στο σώμα μου.

Αυτές τις μέρες διαβάζω το SD με το οποίο έχω ενθουσιαστεί. Περιμένω και γω να ενεργοποιηθούν τα λινκ για τις επιπλέον πληροφορίες.
Το λεμόνι στο νερό το πίνω εδώ και 2 εβδομάδες και ήδη νιώθω ότι "λειτουργεί".
Μόλις σήμερα μου έδωσαν και φρέσκο κεφίρ και περιμένω αύριο να ετοιμαστεί!!! Δοκίμασα από το ΣΜ έτοιμο και μου φάνηκε μια χαρά. Είμαι σίγουρος όμως ότι το δικό μου θα είναι πολύ καλύτερο... Μου αρέσουν πολύ τα ξινά οπότε πιστεύω ότι θα το λατρέψω - ειδικά το κεφούρτι. Ψάχνω επιπλέον στοιχεία, χρήσεις και συνταγές για κεφίρ στο youtube αλλά περιμένω και τα δικά σου λινκ.

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη!

Μανώλης

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
καλωσήλθες Μανώλη!

σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κ χαίρομαι που βρήκες χρήσιμα τα βιβλία. Το κεφίρ από σούπερμάρκετ ίσως είναι λίγο πιο γευστικό από το κεφίρ που θα κάνεις με τις πρώτες σου προσπάθειες, αλλά σίγουρα το σπιτικό είναι πιο υγιεινό. Το κεφίρ είναι σπουδαία προσθήκη στο διαιτολόγιό μας. Μέσα στο καλοκαίρι θα πω περισσότερα γι αυτό.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline g

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 17
Οχι δεν μας trollάρει, είναι πραγματικός φούρνος στην Χαριλάου /Κάτω Τούμπα Θεσσαλονίκης και πιστέυει ότι το δυνατό του σημείο είναι αυτό!. :tease: :tease:




Offline g

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 17
Νέες, πιο αποδοτικές και γευστικές ποικιλίες ρυζιού προσπαθούν να δημιουργήσουν οι επιστήμονες με στόχο να θρέψουν καλύτερα δισεκατομμύρια ανθρώπους
Άρθρο στο Βήμα: Πάλι οι γενετιστές κάνουν πειράματα.   :-x
http://www.tovima.gr/science/article/?aid=720685

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Θα ανοίξω την πόρτα και θα πετάξω μέσα σ' αυτόν το φούρνο ένα βιβλίο σε στυλ χειροβομβίδας κ θα φύγω τρέχοντας...  :P :P  :γέλιο:

Να σου πω μία πραγματική ιστορία.. Εδώ στη Λιβαδειά είναι μία γυναίκα ενός φούρναρη γνωστού μου που περίμενε πώς κ πώς το βιβλίο. Μόλις βγήκε το ζήτησε αμέσως από την αδερφή μου και ζήτησε και αφιέρωση την οποία έγραψα. Βρίσκεται με την αδερφή μου μια φορά τη βδομάδα επειδή έχουν μία συνεργασία σε κάτι.

ΈΡχεται λοιπόν μετά από λίγες μέρες που το πήρε και λέει ενθουσιασμένη στην αδερφή μου:

"είμαι κατενθουσιαμένη με το βιβλίο! τα λέει τόσο ωραία από την 1η σελίδα! Αύριο ξεκινάω να διαβάζω το κεφάλαιο για το σιτάρι!!"

Μου τα λέει η αδερφή μου, και σκέφτομαι... "ωχ.. αν της αρέσει και μετά θα είναι τέλεια"

Το ξεχνάω το ζήτημα και το θυμάμαι λίγες εβδομάδες αργότερα και ρωτάω την αδερφή μου, για τις εντυπώσεις της Και μου απαντά:

Θανάση, μετά από κείνη τη μέρα που σχολίασε ενθουσιωδώς, δεν ξαναείπε τίποτα!

χαχαχα μείον ένας αναγνώστης....
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline aggy

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 4
  • Gender: Female
καλησπερα!!!.δεν ξερω αν εχει προβλημα η σελιδα η απλως δεν υπαρχει συμμετοχη. θα ηθελα να ρωτησω τα μελη που ακολουθησαν το γλυκο ενστικτο αν ειχαν αποτελεσματα.εχω παρει ηδη το βιβλιο το εχω μαθει  σχεδον απ εξω .καποια πραγματα τα τηρω και αλλα οχι.το βασικο οτι δεν τρωω υδατανθρακες και ζαχαρη μιας και εδω και 4 χρονια κανω ατκινς.εχω βαλει 15 κιλα τα οποια μπαστακωθηκαν και δε λενε να φυγουν.ο οργανισμος μου μουλαρωσε. απο αυριο λεω να ξεκινησω την sd.
επισης θελω να ρωτησω τον κυριο θαναση αν ειναι ετοιμα τα βιντεο και τα link που μας παραπεμπετε στο βιβλιο.

Offline aggy

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 4
  • Gender: Female
καλημερα, μολις χτες εμαθα για σενα Θαναση, το φορουμ, και το νεο βιβλιο σου.για καποιο λογο οι ελπιδες μου για να χασω βαρος αναπτερωθηκαν.ειμαΙ 54 ετων.εχω βαλει γαστρικο δακτυλιο.εχασα και εβαλα τα κιλα ουκ λιγες φορες.εκανα ατκινς και ντουκαν με πολυ καλα αποτελεσματα.εδω και καποια χρονια κανω lowcarb διατροφη.σταρι και ζαχαρη εχω να φαω αρκετα χρονια με καποια μικρα διαλειμματα που ηταν αρκετα να ξαναπαρω καποια απο τα κιλα που με τοσο κοπο εχασα.ειμαι κοντα στα 80 κιλα φοβαμαι να ζυγιστω απ[ο φοβο μηπως ειμαι παραπανω .ειχα φτασει ενα χρονο πριν τα 67.ενα ιδανικο βαρος για μενα.αλλα δυστυχως τα κιλα πηαν την ανηφορα.τα πρωτα με κατι κορτιζονες που πηρα, και ακολουθησαν τα υπολοιπα απο λαιμαργια βουλιμια βαρεμαρα οπως θελεις πεστο.χτες οι ελπιδες μου αναπτερωθηκαν και περιμενω με αγωνια την αυριανη μερα να παραγγειλω το βιβλιο

Aυτο το ποστ το ειχα στειλει αρχες μαιου.οι προσπαθειες μου δεν ειχαν αποτελεσμα.θελω να ακολουθησω την sd.
ειναι καποιος απο θεσσαλονικη να μου δωσει σπορους κεφιρ; στην αγορα εψαξα αλλα δεν βρηκα.οσοι ειχαν τα εδωσαν.αλλοι θα εχουν μεσα νοεμβριου

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Νίκο απάντησα την απορία σου για τις κονσέρβες τόνου στον πίνακα  Απορίες αναγνωστών της Sapiens Diet
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline athinapap

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Gender: Female
Καλημέρα και απο μένα καινούρια στο club του γλυκού ενστίκτου και παλιά στο club του καπνίσματος.Παλαιοτερα έπινα και γω ενα λεμόνι το πρωί σκέτο ομως και μετα απο 3μηνες περιπου με πείραξε στο στομάχι ειχα πόνους .Σε μια επίσκεψη σε γαστρεντερολόγο μου ειπε να το σταματήσω γιατι θα κάψω τον οισοφάγο μου.Με το που το σταματηςα και χωρις αγωγή σταματησε και ο πόνος.Ομολογω οτι το ξεκινησα παλι με νερο αυτη τη φορα αλλα διστακτικά.Φοβαμαι μην το ξαναπάθω. Γι αυτο και το πίνω λίγο πριν φάω το πρωινό μου.πιστευω οτι στο άδειο στομάχι το οξύ του λεμονιού δεν ειναι και το καλύτερο.
Συγνώμη για το άσχετο αλλα θελω να γράψω στο ημερολόγιο και στις απορίες και δεν μπορω μπορει κάποιος να με βοηθησει;