Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 190377 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
αν θυμαμαι καλα στην υπευθυνη δηλωση δεν γραφουμαι οτι εχουμε 3 μεσα πουθενα.

Offline bassistas

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Gender: Male
https://www.eof.gr/web/guest/home;jsessionid=ec55513cb907d1b336a9668f5bc0?p_p_id=62_INSTANCE_2WKd&p_p_lifecycle=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&_62_INSTANCE_2WKd_struts_action=%2Fjournal_articles%2Fview&_62_INSTANCE_2WKd_groupId=12225&_62_INSTANCE_2WKd_articleId=2269184&_62_INSTANCE_2WKd_version=1.0

Μου έδωσαν αυτό το link από τον ΕΟΦ. Στο 1. που είναι η αίτηση εκτελωνισμού, ζητάει να αναφέρω ακριβώς ποια είναι. Αλλα η απορία που έχω είναι στο 4. όπου λέει Σύνθεση προϊόντων. Να γράψω δηλαδή τι περιέχει το κάθε συμπλήρωμα όπως ακριβώς αναφέρει στην ετικέτα του?

Offline Miranta1

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 7
  • Gender: Female
Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!!! Είμαι πολύ χαρούμενη διότι παρέλαβα 2η συνεχόμενη φορά παραγγελία από την γνωστή εταιρεια χωρίς να προηγηθεί το γνωστό ραβασάκι. Δεν μπορεί να παρεπεσαν 2 παραγγελίες συνεχόμενες.
Μέσω email είχα ενημερώσει γι αυτο που παίζεται εδώ με τις φαρμακοβιομηχανιες...ανταγωνισμό κλπ...κ ουσιαστικά τους είχα τονίσει πως ίσως βοηθούσε να άλλαζαν κάτι έτσι ώστε να περνούν απαρατήρητα τα δέματα. Όπως τόνισα σε παλαιότερο ποστ.. έχουν αλλάξει το αυτοκόλλητο.
...πιο μικρά γράμματα ...ειδικά στην περιγραφή  των προϊόντων.
(Δεν ξέρω αν πρέπει να τα λέμε "όλα" εδώ μέσα...δημοσιο site...μην ανοίξουμε τα μάτια εκείνων που θέλουν να μη ψωνίζουμε από το εξωτερικό...από την συγκεκριμένη εταιρεία.....)

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Μιράντα,σε πόσες ημερολογιακές ημέρες παρέλαβες από την ημερομηνία της παραγγελίας; Πόσο κόστιζε το δέμα;

Offline Miranta1

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 7
  • Gender: Female
3 βιταμίνες b complex life extentions 24 ευρώ ημερομηνία παραγγελίας 20.9.2017 ...Estimated Delivery: October 19, 2017 - October 24 κ το παρέλαβα σήμερα. Η προηγούμενη παραγγελία ήταν Ω3 life ext. 18 ευρώ.

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
πιο μικρα γραμματα αλλα γραφει iherb Miranta1;

Offline Miranta1

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 7
  • Gender: Female
Στο αυτοκόλλητο δεν αναγράφεται η εταιρεία.
Απο την συσκευασία κατάλαβα πως είναι η iherb.
Περιμένω D3 κ Ταυρινη ... Θα σας ενημερώσω...

Offline raphael

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 2
  • Gender: Male
Πριν από λίγες μέρες ήρθε παραγγελία που έκανα στις 22 Οκτωβρίου, δηλαδή σχετικά πρόσφατα (για τα τωρινά δεδομένα). Με καθαρό κόστος ~$17, είχε πράσινο χαρτάκι στο κουτί ("τελωνειακώς ελεύθερο").

Τα καλά νέα είναι πως μπορώ να επιβεβαιώσω πως πλέον το iHerb αναγράφει την καθαρή τιμή της παραγγελίας στο κουτί σε USD, δηλαδή χωρίς το κοστός αποστολής και έχοντας αφαιρέσει το loyalty credit. Επίσης, αλλάξαν και την ετικέτα όπως λέει η Miranta1. Τα γράμματα είναι μικρότερα και δεν γράφει πουθενά iHerb.

Στην πράξη αυτό σημαίνει πως οποιαδήποτε παραγγελία κάνουμε με καθαρό κόστος λιγότερο από €20 (δηλαδή $23.5 με σημερινή ισοτιμία), θα περνάει ελεύθερα. Ελπίζουμε δηλαδή, γιατί ακόμα είναι νωρίς για σιγουριές...

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του σαιτ και στον αξιότιμο κ. Διαχειριστή, παιδιά αποφάσισα και εγώ να δοκιμάσω την τύχη μου με την αποστολή από iherb και παράγγειλα πριν λίγο 3 Λυκοπένια τελικής αξίας 19.77€ και θα δούμε τι θα γίνει και όταν θα λάβω το δεματάκι θα ενημερώσω εδώ στο σαιτ τι παίχτηκε με την παραλαβή.

Gatopardos

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Εμένα παρόλο που δέμα που μου ήρθε έγραφε από έξω πάνω από 35 δολλάρια (τα πράγματα κόστιζαν 30 ++ απλά με τα rewards/loyalties πλήρωσα 19 κτ) κόλλησε τελωνείο όπως ήταν λογικό,απλά στο e-mail που τους έστειλα την υπεύθυνη δήλωση,τους έστειλα με print screen απόδειξη από iherb+paypal ότι πλήρωσα 19+ και ο ισχυρισμός μου έγινε αποδεκτός,οπότε δεν πλήρωσα 15 ευρώ+ΦΠΑ,παρά μονάχα 3€.
Ωστόσο έκανα 2 νέες παραγγελίες με τελικά κόστος 17€ η μία και η άλλη 13€ (αλλά σε αυτήν των 13€ είχα loyalties/rewards που γλύτωνα 5€,δηλαδή από έξω θα γράφει την αντίστοιχη ισοτιμία των 18€). Αρκετά κάτω των 22€ έκαστες. Αυτό θα είναι πραγματικό κραστ τεστ.